Две от водещите български танцови двойки от клуба по спортни танци „Бургас“ се завърнаха с общо три отличия от престижен международен турнир в Молдова.
Състезанието, което се провежда всяка година вече над четири десетилетия, има неофициалния статут на балканско първенство в спортните танци, тъй като в столицата Кишинев традиционно се събират едни от най-силните двойки от региона.
Младите състезатели Юлиан Ганев и Антония Георгиева спечелиха златен медал в стандартните танци и сребро в латиноамериканските дисциплини, след оспорвана надпревара с близо тридесет други двойки. Те са водеща двойка на Българската федерация по спортни танци във възрастова група до 11 години и вече имат впечатляващо постижение зад гърба си – титла от един от най-силните международни турнири, откритото първенство на Щутгарт.

При по-големите участници от същия клуб, Илия Зелямов и Алекса Мечкова, също имаше успех – те достигнаха до призово класиране в силно конкурентната категория „юноши младша възраст“ в латиноамериканските танци.
Танцовите представители на Бургас остават част от спортната история на страната още от преди две години, когато станаха първата българска двойка с два златни медала от турнир в Щутгарт. Новият бронз от Молдова допълва богатата им колекция от отличия.
Ръководството на клуба по спортни танци „Бургас“ изрази благодарност към Община Бургас за постоянната подкрепа към развитието на младите таланти.
