18/05/2026г. 09:01
"Щастлива съм затова, че целия свят в момента е обърнал глава към България и че имаме възможност в момента да покажем колко талантливи са българите и е шанс да се вдигне цялото културно ниво в момента на нашата държава. Време, в което артистите трябва да са заедно, да творят, да пишат, да създават изкуство заедно, да има сплотеност."
Това сподели DARA в първото си телевизионно интервю за БНТ след големия ѝ успех на „Евровизия“ 2026 във Виена.
По думите ѝ тази победа е показала ясно на българите, че успехите на международна сцена са напълно постижими и не бива да се възприемат като нещо изключително или недостижимо.
"Въпреки всички коментари, аз трябваше да отида и да си свърша работата на "Евровизия. Хората се държаха така, все едно някой ми е дал свише всички тези възможности и аз не съм работил за тях, което за мен беше обидно. Никой не е дошъл да ми даде обяда наготово."
Певицата разказа, че подготовката за конкурса ѝ е струвала много усилия:
"Тя продължи два месеца, всеки ден съм ставала в 06:00 часа сутринта, за да правя спринт един час и медитация. След това започнах да тичам на пътека и да пея. Всеки ден за два месеца съм правила само това."
Певицата сподели още, че най-силният ѝ личен момент е бил усещането за свобода на сцената, когато е успяла напълно да се потопи в преживяването. По нейни думи денят на финала е започнал с чувство на благодарност и спокойна увереност, че всичко ще се развие добре.
За посрещането си в София тя разказа:
"Лудичко си беше. Аз не знаех какво да очаквам. Като на филм се почувствах. Кукерите бяха там. Всички мои фенове на летището бяха тотално полудели от щастие, имаха много заряд".
Певицата заяви, че вярва в възможността да изгради международна кариера и че това постижение е само първата стъпка към тази цел.