04/06/2026г. 17:12
Автор: Нина Нейчева
Дванадесетгодишно момче пострада леко след падане от увеселително съоръжение в парка на столичния жилищен комплекс „Младост“ 3. Инцидентът се е разиграл на 2 юни около 16:00 часа в зоната, където са разположени различни увеселителни обекти по повод провеждането на градския празник „Младост Фест 2026“. На мястото веднага е извикан екип на Спешна помощ, който е пристигнал в рамките на 15 минути и е оказал първа медицинска помощ на пострадалото непълнолетно лице.
Медицинският екип е констатирал първоначално травма в областта на гърдите на момчето, след което то е транспортирано незабавно към Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина „Пирогов“. В лечебното заведение специалистите са извършили обстойни прегледи и са потвърдили диагнозата контузия на гръдния кош. Тъй като нараняванията са били повърхностни и е нямало непосредствена опасност за живота му, детето е освободено от болницата за последващо домашно лечение и възстановяване.
След инцидента компетентните органи са извършили незабавна и щателна проверка на мястото на събитието, за да установят причините за падането. Проверяващите са констатирали, че въпросният атракцион притежава абсолютно всички изискуеми по закон разрешителни за експлоатация, пълна техническа документация и е оборудван с необходимите мерки за безопасност в пълно съответствие с нормативните изисквания. Според събраните показания на преки свидетели на случката, момчето само е предизвикало инцидента, като е направило опасен опит да слезе от съоръжението, докато то все още е било в движение.