Автор: Нина Нейчева
Жители на бургаския комплекс "Изгрев" изразиха сериозното си безпокойство от състоянието на междублоковите пространства в района. Читатели на ЕраНова изпратиха снимков материал, който показва необичайна гледка пред блоковете 15 и 17 в комплекса. Най-трагично е положението около 17-ти блок. Докато пространствата зад сградите са почистени, ситуацията пред самите входове е коренно различна.

на снимката: пред блок 15
Там тревата е достигнала височина от близо метър, превръщайки района в градска джунгла. Проблемът се задълбочава и от факта, че пред блок 17 се намира автобусна спирка на градския транспорт, която в момента е буквално невидима и погълната от буйната зеленина. Хората споделят, че след последните обилни валежи растителността расте с часове, а основният им страх е свързан с реалната опасност от кърлежи и влечуги.

на снимката: автобусната спирка не се вижда от трева

на снимката: автобусната спирка пред блок 17
Парадоксално е, че на фона на тази занемареност в непосредствена близост, проверка на място от репортер на ЕраНова установи съвсем различна картина на други места в комплекса. Емблематичният парк "Изгрев" се намира в изрядно и отлично поддържано състояние. Там зелените площи са редовно косени и почиствани, което контрастира рязко с гледката пред жилищните блокове. Оказва се, че докато централните зони за отдих получават нужното внимание, периферните пространства и ежедневните маршрути на гражданите остават на заден план.

на снимката: Парк "Изгрев"
Проблемите на живущите в тази част на комплекса не спират дотук. До трафопоста, разположен между блоковете 17 и 19, повече от година стои голямо изсъхнало дърво, което създава реален риск от сериозни инциденти при по-силен вятър, тъй като в непосредствена близост има футболно игрище.

В допълнение, пешеходната пътечка, която свързва блок 17 с централната автобусна спирка и Бургас Плаза Мол, е станала почти неизползваема. Тя е блокирана от избуяли сливови дървета, които пречат на свободното преминаване и създават постоянно неудобство за пешеходците, където има и пешеходна пътека към автобусната спирка.
Гражданите отправят апел към компетентните институции за спешни мерки по косене и премахване на изсъхналите дървета в района, за да се възстанови нормалният и безопасен ритъм на живот в комплекса.
Очакваме Вашите сигнали на office@eranova.bg