03/06/2026г. 10:11
Общо 24 отбора – както при момчетата, така и при момичетата – от 14 учебни заведения в Бургас се включиха във второто издание на турнира по плажен волейбол. Събитието бе организирано съвместно от Младежки международен център – Бургас и ВК „Бийч Волей Бургас“.
Срещите се проведоха на 30 и 31 май върху игрищата на „Спорт Тото Бийч Арена Бургас“, които събраха участниците в динамична и оспорвана надпревара.
Мачовете предложиха множество атрактивни разигравания, технически прецизни изпълнения и високо спортно майсторство. Наред с това силно впечатление направиха спортсменството и феърплеят, които всички състезатели демонстрираха през целия турнир.
При момчетата отново триумфира тимът на Търговската гимназия, който защити титлата си за втора поредна година. Сребърните медали бяха спечелени от отбора на ПГРЕ „Георги С. Раковски“, а на трето място се класираха представителите на ПГСАГ „Кольо Фичето“.
При момичетата златото заслужено отиде при състава на ПГРЕ „Георги С. Раковски“. Второто място заеха състезателките на ПГМЕЕ „Акад. Никола Обрешков“, а бронзовите отличия бяха за отбора на НЕГ „Гьоте“.
Поради засиления интерес и увеличаващия се брой желаещи да участват, организаторите обсъждат възможността следващото издание на турнира – което традиционно се провежда в края на май – да бъде разширено и да се превърне в областно ученическо състезание по плажен волейбол.