29/04/2026г. 22:06
Старши треньорът на ВК "Нефтохимик" 2010 Иван Станев не скри емоциите си след ценната победа с 3:1 над Левски в София, която върна бургазлии в битката за шампионската титла. След успеха носителите на Купата на България намалиха резултата във финалната серия на 1:2 победи и си осигуриха четвърти двубой, който ще се играе на 2 май от 19:00 часа в зала „Младост“ в Бургас.
„Казах на момчетата преди мача, че какъвто и да е резултатът днес, за мен те вече са герои. Нека зала „Младост“ в Бургас да ври и кипи в събота. Дължахме този четвърти мач на бургаските фенове“, заяви Станев пред камерата на MAX Sport 2.
Наставникът подчерта, че тимът все още се намира в трудна ситуация, но е показал характер в ключов момент.
„Все още сме в тежко положение. Но си казахме, че няма какво да губим – стигнахме до финал. Молбата ми беше да изиграем един мач срещу Левски правилно тактически и с по-малко грешки“, каза още той.
Иван Станев отличи представянето на Стоян Димитров и Дмитро Долгополов, но не пропусна да похвали целия състав за силния мач в столицата.
„Няма как да не откроя Стоян Димитров и Дмитро Долгополов. Но искам да отлича и целия отбор. В мач в София, в който играеш пред толкова много хора и Левски може да стане шампион, е много трудно“, допълни клубната легенда.
След успеха Нефтохимик запази шансовете си за титлата, а Бургас очаква с огромен интерес четвъртия сблъсък от финалната серия.