04/06/2026г. 15:08
Деветнадесетгодишният Никола Бургазлиев публично поиска прошка от семейството на Христина и Марти. Това се случи по време на разпоредителното заседание в Окръжния съд в Бургас.
Пред магистратите подсъдимият изрази желание да бъде пуснат под гаранция, като обеща да започне работа, за да помага финансово за лечението на четиригодишния Марти. Малкото момче също пострада тежко при катастрофата и все още се възстановява от получените сериозни травми.
Съдът обаче отхвърли искането за по-лека мярка за неотклонение и остави Бургазлиев в ареста, насрочвайки същинското разглеждане на делото за началото на юни. Защитата на младежа се опита да спре процеса, настоявайки за прекратяване и връщане на разследването поради процесуални нарушения. Адвокатът на подсъдимия изтъкна, че делото е било преместено в София по разпореждане на изпълняващия длъжността главен прокурор, чийто мандат по това време е бил просрочен. Магистратите не уважиха тези доводи и прецениха, че няма законови пречки ходът на делото да продължи.
Близките на загиналата Христина посочиха, че ще се борят за най-тежкото възможно наказание, което според българското законодателство в този случай може да достигне до двадесет години лишаване от свобода или доживотен затвор.
Припомняме, че при тежък инцидент с електрическо АТВ в курорта "Слънчев бряг" миналата година младежът блъсна 35-годишна майка на две деца, причинявайки нейната смърт и тежки наранявания на момченцето ѝ.