20/05/2026г. 13:30
Засилени мерки за сигурност въвежда Областната дирекция на МВР в Бургас по време на предстоящите абитуриентски балове, предадоха от БТА. Служители на криминалната полиция в цивилно облекло ще бъдат внедрени в заведенията и нощните клубове в курортния комплекс „Слънчев бряг“, където ще празнуват зрелостниците. Тяхната основна задача ще бъде да следят за обществения ред и да предотвратяват криминални прояви, действайки незабележимо сред празнуващите.
Присъствието на прикрити инспектори има за цел главно противодействие на кражбите в натоварените обекти. От полицията напомнят за зачестили случаи от минали години, при които лица, представящи се за фотографи, се възползват от еуфорията на младежите. Тези нарушители влизат необезпокоявано в ресторантите и отнемат мобилни телефони, портфейли и ценна електроника, оставени без надзор по масите. В тази връзка органите на реда призовават зрелостниците да бъдат изключително бдителни за личните си вещи, тъй като по време на празненствата вниманието им обикновено е занижено.
Организацията по придвижването на празнуващите също ще бъде строго контролирана. На 24 май зрелостниците от Бургас ще се събират около 18:00 часа на три основни пункта в града – в района на културния център „Морско казино“, пред паметника „Пантеон“ и пред Дома на НХК. Оттам празничните автомобилни колони ще потеглят към курорта под постоянен полицейски ескорт, който ще осигурява безопасното им пътуване по целия маршрут.
МВР подготвя и мащабни проверки по пътищата в целия регион заради очаквания сериозен трафик на автомобили от вътрешността на страната. Екипи на Охранителна полиция и КАТ ще извършват засилен контрол за скорост, както и непрекъснати проверки за употреба на алкохол и наркотични вещества. Инспекциите на шофьорите ще се провеждат интензивно както през нощта, така и в светлата част на денонощието. От полицията апелират към младежите и техните близки за отговорно поведение на пътя, за да се избегнат тежки инциденти по време на празниците.