Автор: Михаил Колев
Футболни легенди на Бургас играха рамо до рамо с млади таланти в първото издание на турнира „Легенди играят с ученици“.
Спортната инициатива събра отборите на ОУ „Найден Геров“, които бяха домакини на събитието, СУ „Петко Росен“, СУ „Константин Петканов“ и ОУ „Елин Пелин“.
Специални гости на турнира бяха едни от най-популярните футболни имена на Бургас – Радостин Кишишев, Милен Георгиев, Стойко Сакалиев и Венелин Филипов.

Всеки от футболните ветерани се включи в различен ученически отбор, като освен с играта си, помогна и със съвети и мотивация на младите футболисти.
Турнирът премина в дух на спортсменство, а основната му цел беше да насърчи децата към активен начин на живот и любов към футбола. Организатори бяха Младежки международен център-Бургас.
Победител в първото издание стана тимът на ОУ „Елин Пелин“, воден от преподавателя по физическо възпитание и спорт Кольо Георгиев.



