03/03/2026г. 12:16
Автор: Нина Нейчева
Бургас отбеляза Националния празник 3 март с мащабно мотошествие под наслов "Пътят на свободата", организирано от мото клуб "New race MCC". Десетки мотористи, развяващи българския трибагреник, се събраха пред паметника Пантеон в Морската градина, за да поставят началото на почетната обиколка. С рев на двигатели и патриотичен дух участниците преминаха по ключови градски артерии, привличайки вниманието и аплодисментите на жителите и гостите на града.
Организаторите подчертаха, че основната цел на събитието е не само да се почете българската история, но и да се съхрани паметта и родолюбието сред различните поколения. Мотошествието се превърна в ярък символ на държавността, обединявайки граждани около националните идеали за свобода и независимост. Атмосферата бе изпълнена с празнично вълнение и признателност към героите, извоювали свободата на България.
По-рано същия ден родолюбивата вълна обхвана града и чрез автошествие, организирано от сдружение "Мисия будители". Колонната от автомобили премина по маршрут от Морска гара през бул. "Демокрация" и кв. "Ветрен" до град Българово. Двете инициативи показаха единството на бургаската общност и превърнаха 3 март в истински празник на българския дух по улиците на града.