16/03/2026г. 09:17
Двама шофьори са задържани за управление на автомобили след употреба на алкохол в Бургаска област вчера, съобщиха от полицията.
Първият случай е от руенското село Череша, където около 01:39 ч. служители от Районно управление-Руен спрели за проверка лек автомобил «Мерцедес С 350» , управляван от 25-годишен мъж от селото. При проверката е установено, че водачът шофира с алкохолна концентрация от 2,31 промила. Той е отказал да даде кръвна проба за химичен анализ. Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по надлежния ред.
Вторият случай е от айтоското село Зетьово. Около 12:45 ч. айтоски полицаи спрели за проверка лек автомобил "Митцубиши Кол", управляван от 60-годишен мъж от селото. При проверката е установено, че водачът шофира с алкохолна концентрация от 2,76 промила. Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.
И в двата случая действията на органите на реда предотвратиха потенциални пътнотранспортни инциденти и бяха предприети мерки съгласно закона.