Автор: Михаил Колев
Вдъхновяваща и мотивационна среща в бургаския комплекс "Меден рудник" проведе легендарният български футболист Стилиян Петров.

В Младежкия международен център се събраха стотици младежи от училища в Бургас, пред които бившият капитан на националния ни отбор и "Астън Вила" сподели за детството си, своите мечти, успехите както и препятствията през които е преминал.
Съветът му към младежите бе да се трудят неуморно, следвайки мечтите си и да не се отказват от нищо, независимо кой какво им казва.
Петров говори и за най-тежката битка в живота му до момента - борбата с коварната болест, след като бе диагностициран с левкемия през 2012 година.

"Тогава лекарите ми даваха 20% шанс за живот и ми казаха, че ще трябва да се лекувам в продължение на три години. Тогава вместо да унивам аз реших да се хвана за тези 20% и да се боря. Сега стоя пред вас, преодолявайки най-важното препятствие, а именно да съм жив", каза още Стенли.
Въпреки изключително натоварения си график той отговори на всички въпроси, зададени му от публиката, раздаде автограф и се снима с абсолютно всеки, който пожела.

От вчера Стилиян Петров е в Бургас, като вече се срещна със свои почитатели и в мол "Галерия".
Кулминацията в програмата му в морския град е благотворителният двубой "Мач на Надеждата". Футболната среща ще се състои на 6 юни (събота) от 17:00 часа на стадион "Лазур". На терена ще излязат редица известни футболни имена от България и Европа.
Събраните средства ще бъдат дарени от Фондация "Стилиян Петров" на хора, които се борят с онкологично заболяване.