Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Бургас проведе XXV-ото Областно състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“ – Карнобат 2026. Инициативата с дългогодишна традиция отново събра най-подготвените и мотивирани ученици от област Бургас.

Домакин на надпреварата бе Община Карнобат, а участие взеха 12 отбора от 11 общини в региона. Младите огнеборци демонстрираха отлична подготовка, бързина и екипна работа в дисциплините „Бойно разгръщане на състезателна пътека“ и „400 метра щафетно бягане с препятствия“.

След оспорвана битка купата и званието „Най-добър отбор“ в пожароприложния спорт заслужено спечели тимът на СУ „Никола Й. Вапцаров“. Отличията на победителите бяха връчени от областния управител Дико Диков.

На второ място се класира отборът на Средец, като наградата бе връчена от кмета на Община Карнобат Георги Димитров. Третото място зае тимът на Карнобат, а отличията бяха връчени от директора на РДПБЗН – Бургас старши комисар Николай Николаев.

Състезанието „Млад огнеборец“ е важна част от превантивната дейност на пожарната сред подрастващите. Чрез подобни инициативи Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Бургас насърчава развитието на практически умения, дисциплина, работа в екип и готовност за реакция при пожари, бедствия и аварии.
