04/06/2026г. 14:33
Новото ръководство на Българския олимпийски комитет, което беше избрано на 19 март, вече официално е вписано в Търговския регистър. Новината съобщи председателят на организацията Весела Лечева, която определи изхода от ситуацията като край на една дълга криза и сага. Тя изрази благодарност за обществената подкрепа по време на тежкия процес и подчерта, че усилията са си заслужавали в името на доброто управление и престижа на комитета. Заедно с Лечева в регистъра са вписани и новите членове на Изпълнителното бюро и Контролния съвет.
Въпреки успешната регистрация, финансовото състояние на Българския олимпийски комитет се оказва изключително тревожно. Весела Лечева сподели пред журналисти, че служителите на централата не са получавали възнагражденията си от няколко месеца. Поради натрупани задължения за същия период не са плащани дори режийните разходи, като допреди броени дни организацията е била изправена пред реалната опасност от спиране на електричеството. Поради тези причини медиите все още не могат да бъдат приети в сградата на централата.
Предстои пълно запознаване с актуалното финансово и административно състояние на комитета. За целта Весела Лечева обяви, че още през следващата седмица ще свика заседание на Изпълнителното бюро. На него колегите ѝ ще бъдат детайлно запознати с оперативната ситуация и ще бъдат набелязани първите спешни стъпки за стабилизирането на Олимпийския комитет.